KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8699752
nr 869 9752
John Arsenius
(1818-1903), Sverige
Blandteknik, John Arsenius (1818-1903), Stallinteriör med schimmel, signerad 18x21
John Arsenius, född 1818 i Västergötland, död i Uppsala 1903, svensk målare och militär.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 13 januari 2014
kl 18:12:34
12/1 17:20:34
John Arsenius
Läs mer om John Arsenius